infolinia 606 248 842 Kontakt

Dorimed Centrum Profilaktyki Zdrowia

Terapia biorezonansowa

Terapia biorezonansowa to terapia drganiami elektromagnetycznymi, z którymi struktury organizmu wchodzą w rezonans. Oddziaływanie możliwe jest zarówno na poziomie komórkowym, jak i na poziomie narządów, układów i organizmu w całości. Główna idea stosowania rezonansu w profilaktyce zdrowia polega na tym, że przy prawidłowym dobraniu częstotliwości i formy oddziaływania elektromagnetycznego można w organizmie człowieka wzmacniać drgania prawidłowe (fizjologiczne) i osłabiać drgania patologiczne. W ten sposób oddziaływanie biorezonansowe może być ukierunkowane zarówno na naturalizację patologicznych, jak i na przywrócenie fizjologicznych drgań, zaburzonych w stanach chorobowych. Proponowana metoda w odróżnieniu od większości znanych metod fizjoterapii, nie jest związana a nagrzewaniem tkanek, co pozwala zaliczyć tą metodę do czynników leczniczych o małej intensywności ( oddziaływanie na poziomie informacyjnym). Urządzenia do stosowania tej metody mogą mieć działanie elektryczne – kontaktowe na skórę (z zastosowaniem przewodzących prąd elektrod) i elektromagnetyczne – bezkontaktowe (przez różnego typu introduktory).

Istnieją dwa rodzaje terapii biorezonansowej: endogenna i egzogenna.

ENDOGENNA (INACZEJ BIERNA TERAPIA BIOREZONANSOWA, BRT) – została ona zastosowana w zestawie aparatury z serii ATM. Jest to terapia własnymi elektromagnetycznymi drganiami organizmu człowieka po ich specjalnym przetworzeniu.

EGZOGENNA (INACZEJ AKTYWNA TERAPIA BIOREZONANSOWA, ABRT) – jest ona proponowana w aparatach typu : Lanta-Z, Lanta- Zm i Helper. Jest to terapia zewnętrznymi sygnałami, z których poszczególne drobnoustroje oraz narządy i układy człowieka wchodzą w rezonans, na przykład z polem magnetycznym wytwarzanym przez specjalne generatory.

Terapie przeprowadzamy przy użyciu poszczególnych urządzeń:

W zestawie ATM-Express terapia biorezonansowa jest przedstawiana jako pasywna terapia biorezonansowa (PBRT) i aktywna terapia biorezonansowa. Oddziaływanie jest możliwe zarówno na poziomie komórkowym, jak i na poziomie narządu, układu narządów i organizmu w całości. Główną ideą stosowania rezonansu w medycynie jest to, że w przypadku prawidłowego doboru częstotliwości i formy postępowania leczniczego (elektromagnetycznego) można wzmacniać prawidłowe (fizjologiczne) i osłabić patologiczne drgania w organizmie człowieka. W ten sposób oddziaływania biorezonansowe może być skierowane zarówno na neutralizację patologicznych, jak i odbudowę fizjologicznych drgań, zaburzonych w stanach chorobowych. Proponowana metoda w odróżnieniu od większości znanych metod fizjoterapii, nie powoduje nagrzewania tkanek, co pozwala zaliczyć tę metodę do „czynników leczniczych małej intensywności” (oddziaływanie informacyjne). Urządzenia do stosowania tej metody mogą oddziaływać elektrycznie (kontaktowo na skórę, przy zastosowaniu elektrod przewodzących prąd) oraz elektromagnetycznie (bezkontaktowo, przez różnego typu induktory).

ENDOGENNA – inaczej pasywna – terapia biorezonansowa, realizowana przez zastosowanie aparaturowo-programowego zestawu serii ATM, to terapia własnymi elektromagnetycznymi drganiami organizmu człowieka po ich specjalnym opracowaniu. Każdej jednostce strukturalnej organizmu odpowiada określone spektrum częstotliwości, co skutecznie wykorzystywane jest w terapii. Rozwój procesów patologicznych doprowadza do zmian tego spektrum częstotliwości w postaci pojawiania się dysharmonijnych drgań. Drgania patologiczne mogą być likwidowane przez zastosowanie endogennej terapii biorezonansowej; w ten sposób następuje normalizacja mechanizmów semoregulacyjnych.

AKTYWNA – terapia biorezonansowa – jest to prezentowana przez ponad 1000 programów posyndromowych i posyndromowych terapii. Terapia biorezonanswoa może być stosowana w leczeniu wielu stanów patologicznych w warunkach stacjonarnych i ambulatoryjnych, jako monoterapia lub w połączeniu z innymi procedurami.TERAPEUTYCZNY ZESTAW ATM-TR - to kolejny stopień rozwoju nieinwazyjnej techniki medycznej w sferze medycyny integracyjnej. Urządzenie to jest unikatowym, wielofunkcyjnym przyrządem medycznego nowego pokolenia o szerokim spektrum możliwości terapeutycznych, umożliwiających skutecznie i kompleksowo rozwiązywać wiele problemów w medycynie, kosmetologii, medycynie sportowej i rekreacji, włączając również te, których tradycyjnie metody terapii nie rozwiązują. Podstawową różnicą zestawu terapeutycznego ATM, w porównaniu z już istniejącymi urządzeniami, jest ukierunkowane oddziaływanie na poziomie tkankowym i układowym na homeostazę w wyniku aktywnego przekazu specjalnych programów leczniczych w celu zarządzania naturalnymi procesami sano- oraz adaptogenezy.

Zestaw terapeutyczny ATM umożliwia przeprowadzenie bez stosowania lekarstw etiologicznej, patogennej i symptomatycznej terapii, profilaktyki w warunkach ośrodków medycznych i rekreacyjnych, gabinetów i oddziałów na wszystkich etapach rozwoju procesu. Oddziaływania jest wynikiem zarówno wpływu miejscowego przez aplikowanie elektrod na sfery oddziaływania miejscowego, jak i ogólnego wpływu układowego przez zastosowanie konkretnego, wybranego programu leczniczego.TM Lanta-ZL jest innowacyjnym, profesjonalnym przyrządem do przeprowadzania całościowej terapii szerokiego spektrum zachorowań. Przyrząd zapewnia ukierunkowane oddziaływanie terapeutyczne na poziomie komórek, tkanek, narządów i układów. Zasada powstawania sygnału terapeutycznego oparta jest na metodzie sygnału bezpośredniego, co otwiera nowe możliwości dla medycyny alternatywnej poprzez zastosowanie sygnałów o skomplikowanej strukturze. Programy terapeutyczne wykorzystują sygnał o wąskim zakresie oraz dużej dokładności dynamicznego dostosowania charakterystyk amplitudy i częstotliwości w trybie automatycznym. Dostosowanie to jest uzależnione od wybranego programu oraz indywidualnego przewodzenia organizmu danego pacjenta. Unikatowy sposób wielokanałowego oddziaływania, zastosowany w ATM Lanta-ZL, nie ma analogów i jest ekskluzywną technologią Altimed Ltd. Przyrząd ten został opracowany w celu szybkiego i skutecznego leczenia szerokiego spektrum zachorowań przy wykorzystaniu asynchronicznego, paralelnego, czterokanałowego oddziaływania. Pierwsze dwa kanały odpowiadają za oddziaływanie ogólne poprzez strukturyzowane, dynamicznie zmieniające się fale elektromagnetyczne, wpływające na różnego typu florę patogenną. Do tego wykorzystywane są elektrody ręczne. Pozostałe dwa kanały ukierunkowane są na lokalizowanie procesów zapalnych w celu odbudowy i normalizacji pracy narządów i układów. Czytaj więcej >>APARAT LANTA- Zm jest to profesjonalne urządzenie o dużej skuteczności, , które oddziałuje inaktywująco na patologiczne makro- i mikroorganizmy oraz ich toksyny. Sprzyja całkowitemu ich wyeliminowaniu z organizmu. Urządzenie jest stosowane w celu przeprowadzania terapii przeciwpasożytniczej, przeciwgrzybiczej, przeciwbakteryjnej, przeciwpierwotniakowej i przeciw kleszczowej (w tym boreliozy) metodą aktywnego, egzogennego biorezonansu. Aparat może być wykorzystywany zarówno w gabinetach lekarskich jak i w warunkach domowych, zarówno jako leczenie samodzielne, jak i w połączeniu z innymi metodami leczenia (farmakologicznymi, fizjoterapeutycznymi i in.) oraz w celach profilaktycznych.

Przyrząd zawiera 10 bazowych funkcji, z których można korzystać w następujących kombinacjach:

  • PROGRAM 1 – Przeciwgrzybiczny
  • PROGRAM 2 – Przeciwwirusowo-bakteryjny
  • PROGRAM 3 – przeciwpasożytniczo-pierwotniakowy
  • PROGRAM 4 – Przeciwbólowy 1 (elektryczna stymulacja dróg nerwowych)
  • PROGRAM 5 – Przeciwbólowy 2 (elektryczna stymulacja tkanek mięśniowych)
  • PROGRAM 6 – Przeciwbólowy do uśmierzania bólów chronicznych
  • PROGRAM 7 – Fitness PROGRAM 8 – Przeciwcellulitowy (Poprawy przemiany meterii)
  • PROGRAM 9 – Regenercja na poziomie komórkowym (anti ageing)
  • PROGRAM 10 – Drenażu chłonki


Helper-BRT-personal-m – zawiera 100 unikatowych programów specjalnie dobranych dla najczęściej spotykanych schorzeń. Przyrząd zaopatrzony jest w silny generator strumienia, który z łatwością pomoże pozbyć się choroby. Przyrząd posiada także wygodny i prosty panel sterowania, którym posługiwać się będzie mogło nawet dziecko. W celu uproszczenia pracy z przyrządem została stworzona funkcja LastUse – system zapamiętuje program, z którego korzystano ostatnio. Przy powtórnym włączeniu przyrządu nie ma potrzeby poszukiwania go na liście programów. Wybrane programy: harmonia, bezsenność, wirusy, robaki, pierwotniaki, glisty, owsiki, angina, zapalenie płuc, program przeciwbólowy, krótkowzroczność, astma oskrzelowa, bielactwo, bóle głowy, zawroty głowy, dalekowzroczność, alergia, osteoporoza, choroby weneryczne, chrapanie, zapalenie prostaty, osłabienie potencji, nowotwory, regeneracja komórek, żylaki, kurzajki, łuszczyca, grypa, hemoroidy, arytmia, zaparcia, nieżyt żołądka, nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy, itd..BRT Personal – Przyrząd do indywidualnej terapii biorezonansowej. Jest absolutnie nowym, na etapie wprowadzania do praktyki, opracowaniem współczesnych biomedycznych technologii i nowoczesnych metod leczenia. Ogólnoustrojowa magnetyczno-impulsowa terapia pozwala poprawić ogólne samopoczucie, zwiększyć wytrzymałość na różnorodne niekorzystne czynniki oraz rozszerzyć kompensacyjne możliwości organizmu. Szeroki zakres wskazań leczniczych i wielostronność działań na organizm oraz niewielka liczba przeciwwskazań pozwala stosować aparat do ogólnoustrojowej megnetyczno-impulsowej terapii nie tylko w celu leczenia chorób, lecz także w procesie rehabilitacji oraz profilaktyce chorób (w tym immunologicznych i onkologicznych) z uwzględnieniem niekorzystnej sytuacji ekologicznej.AQUAAKTYWATOR – jest to nowy przyrząd w serii urządzeń do przekazywania właściwości informacyjnych. W wyniku oddziaływania na strukturę wody przez pole elektromagnetyczne o odpowiedniej charakterystyce sprzyja tworzeniu się w objętości wody prawidłowej siateczki krystalicznej z przewagą prawoskrętnych tetramerów. Dzięki złożonym procesom oksydacyjno-redukującym przypuszczona przez to urządzenie woda staje się krystalicznie czysta, wzbogaca się w tlen i nabiera leczniczych właściwości wody powstałej z roztopionych wysokogórskich lodowców lub wody, która przeszła przez wodospad. Oczyszcza ona i szybko wyprowadza z organizmu produkty metabolizmu, uwalniając go soli, metali ciężkich, toksyn i innych substancji szkodliwych.WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT DOSTĘPNYCH URZĄDZEŃ OTRZYMAJĄ PAŃSTWO W GABINECIE DORIMED.

Media

Odcinek 2 - Wybuch epidemii

Obcy wewnątrz nas

obejrzyj

Odcinek 3 - Obcy wewnątrz nas

Obcy wewnątrz nas

obejrzyj
zobacz wszystkie filmy

Centrum Profilaktyki Zdrowia Dorimed
2013 © Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja:

Zarezerwuj online