infolinia 606 248 842 Kontakt

Dorimed Centrum Profilaktyki Zdrowia

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie jest zabigiem wykorzystującym dobroczynne właściwości światła pulsacyjnego (IPL) oraz fal radiowych (RF) w walce z oznakami starzenia się skóry. W bardzo widoczny sposób spłyca zmarszczki oraz poprawiając napięcie skóry i jej koloryt. W czasie zabiegu światło o odpowiedniej długości fali przenika do skóry właściwej. Tam energia świetlna zostaje zmieniona w energię termiczną, która podgrzewa stare włókna kolagenowe. To z kolei  prowadzi do ich obkurczenia oraz częściowego zniszczenia.

czytaj więcej

Fototerapia przeciwtrądzikowa

Przy terapii trądziku doskonale sprawdza się światło IPL, które niszczy szybko namnażające się bakterie (Propionibacterium acnes) odpowiedzialne za powstawanie trądzikowych zmian zapalnych.

Efektywność metody leczenia systemem IPL jest bardzo duża, ponieważ zmiany w wyglądzie skóry są zauważalne trzykrotnie szybciej, niż w przypadku tradycyjnych metod. Wyraźnie widoczna poprawa (60-80%) pojawia się po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy.

czytaj więcej

Laserowa redukcja przebarwień

Laserowa redukcja przebarwień odbywa się przy użyciu lasera IPL. Przebarwienia na skórze związane z nadprodukcją melaniny lub z jej nierównomiernym rozłożeniem to piegi, ostuda, plamy starcze oraz przebarwienia pozapalne. Zmiany te mogą się nasilać bądź być efektem różnego rodzaju czynników, m.in. doustnych środków antykoncepcyjnych, menopauzy, zastępczej terapii hormonalnej, stosowania preparatów światłouczulających, kąpieli słonecznych, oraz różnego rodzaju chorób.  Przebarwienia takie występują w postaci różnej wielkości brązowych plam na twarzy, szyi, dekolcie, rękach i plecach.

czytaj więcej

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa jest alternatywą dla klasycznej mezoterapii igłowej. W zależności od celu zabiegu i spodziewanego efektu stosowany jest odpowiedni preparat.

Cele mezoterapii mogą być różne, m.in. odmładzanie, normalizowanie, rozjaśnianie plam, spłycanie zmarszczek ,rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, lifting.

czytaj więcej

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa jest rodzajem peelingu mechanicznego. Martwy naskórek jest złuszczany warstwa po warstwie, aż do uzyskani oczekiwanego poziomu przy użyciu głowicy z mikro-kryształkami diamentu. Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który prowadzi do wygładzenia nierówności, korekcji zmarszczek, rozjaśnienia lub likwidacji przebarwień, całkowitego lub częściowego zaniku blizn, a także pozwala wyeliminować zmiany trądzikowye, łojotokowe  i zaskórniki.

czytaj więcej

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to peeling ultradźwiękowy, który pozwala na głęboką pielęgnację i regenerację skóry nie powodując efektów ubocznych oraz pomaga bezpieczne usunąć zanieczyszczenia oraz martwe komórki ze skóry. Peeling kawitacyjny działa na skórę bardzo łagodnie, a dzięki przyjemnym wibracjom daje efekt mikro-masażu.

czytaj więcej

Sonoforeza

Sonoforeza jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu w głąb skóry substancji aktywnych zawartych w kosmetykach za pomocą ultradźwięków.

W czasie tego zabiegu do skóry przykładane jest urządzenie z głowicą wytwarzającą fale ultradźwiękowe. Ultradźwięki produkują ciepło, które wnika głęboko w tkankę, gdzie powoduje odprężenie mięśni i skóry. Przepływ krwi i limfy oraz metabolizm poprawiają się, a dzięki temu następuje regeneracja komórek. Takie przygotowanie skóry ułatwia penetrację aktywnym substancjom wprowadzonym w czasie zabiegu, a ich działanie jest szybciej widoczne i długotrwałe.

czytaj więcej

Zamykanie naczynek krwionośnych

Do usunięcia tego typu zmian doskonale nadaje się technika IPL. Powstawanie rozszerzonych naczynek krwionośnych może być efektem m.in. predyspozycji genetycznych, nieodpowiedniej pielęgnacji, a także wpływu czynników zewnętrznych. W pierwszej kolejności pojawia się charakterystyczne zaczerwienienie - rumień. Następnie ustępuje on chwilowo, by w rezultacie utrwalić się i pozostać na stałe. Kruche ścianki naczyń nie wytrzymują ciśnienia krwi, rozszerzają się i powstaje widoczna przez naskórek siateczka pajączków o barwie od jasno czerwonej po ciemno fioletową – są to tzw. telangiektazje. Pojawiają się one najczęściej na takich partiahc ciała jak twarz, szyja, dekolt oraz nogi.

czytaj więcej

Depilacja laserowa

Fotodepilacja przeprowadzona przez wykwalifikowane osoby, z zastosowaniem odpowiedniego lasera, daje oczekiwane efekty, w postaci bezinwazyjnego usunięcia niechcianych włosków, nie uszkadzając przy tym skóry. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte około 30% włosów, natomiast po serii zabiegów około 80%-90%. Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne. Efekty zabiegów oraz ich ilość uzależnione są od wielu czynników m.in. fototypu skóry, wieku, rodzaju włosa, strefy ciała, predyspozycji genetycznych, płci oraz profilu hormonalnego klienta.

czytaj więcej

Media

Odcinek 2 - Wybuch epidemii

Obcy wewnątrz nas

obejrzyj

Odcinek 3 - Obcy wewnątrz nas

Obcy wewnątrz nas

obejrzyj
zobacz wszystkie filmy

Centrum Profilaktyki Zdrowia Dorimed
2013 © Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja: